School's Out: een muzikale show die pleit voor de inclusiviteit van LGBTQIA+ tieners op scholen.

Herinnert u zich uw middelbare schooltijd? De lessen, hobby's, leeftijdsgenoten en ervaringen die de persoon vormden die je zou worden?

De Zing uit Brussel! koor zal dit thema in zang behandelen in een muzikale uitvoering op zaterdag 10 juni 2023 in het cultureel centrum van Ukkel.

Door middel van zang en getuigenissen keren de zangers terug naar de middelbare school - van een nerveus begin, via het vinden van hun plaats (of niet) in het schoolleven, tot het afstuderen en het terugkijken op de erfenis van zulke vormende jaren.

Op basis van de songbooks van Britney Spears, Radiohead, Beyoncé, Madonna en Pet Shop Boys zingt het koor liedjes over opgroeien en schooltijd, vanuit een LGBTQIA+ perspectief - eerste keren, rebellie, vriendschap, dromen, jezelf vinden, coming out, sociale verwachtingen, en nog veel meer.

Info en tickets : www.singout.brussels

De bevindingen zijn huiveringwekkend: ondanks talrijke wettelijke en maatschappelijke vorderingen lopen jonge homo's, lesbiennes en biseksuelen 3 tot 5 keer meer kans zelfmoord te plegen dan heterojongeren. Het risico is tien keer hoger voor transseksuelen. School, de belangrijkste plaats waar tieners met elkaar omgaan, is ook de plaats waar LGBTQIA+-jongeren te maken krijgen met pesterijen of agressie, meestal zonder dat het onderwijzend personeel daarvan op de hoogte is, op het schoolplein, in kleedkamers en bussen, en op sociale netwerken.

"Onze vereniging wil een rol spelen in het noodzakelijke en delicate werk van preventie en voorlichting..." zegt Sing Out Brussels! "School en adolescentie zijn twee thema's die als vanzelfsprekend op de voorgrond treden. Het is daar en op die leeftijd dat onze identiteit wordt gevormd en bevestigd. We delen deze boodschap door te zingen, soms serieus, soms luchtig, want als we goede en minder goede herinneringen aan onze schooltijd gemeen hebben, zijn we hier vandaag om te getuigen en te zeggen dat we het overleefd hebben!"

Opgericht in 2018, Sing Out Brussels! is een gemeenschapskoor dat elk lid verwelkomt met respect voor hun identiteit. Sinds de oprichting deelt het koor zijn verlangen naar een meer inclusieve samenleving in zang. Hun leden weerspiegelen de internationale identiteit van Brussel, met meer dan 20 verschillende nationaliteiten en 15 gesproken talen. Volgend jaar juni nemen ze deel aan het Europese LGBTQI+ koorfestival Various Voices in Bologna, voordat ze in 2026 gastheer zijn van dit internationale evenement dat 4000 koorleden in Brussel zal samenbrengen.

Categorieën

nl_BEDutch